AL-TEL Profesjonalne Systemy Zabezpieczeń
ul. Polna 7 , 86-031 Osielsko
Telefon: +48 601 633 791
Email: jerzy.urbanski@al-tel.pl

Systemy automatycznego gaszenia

Instalacje przeciwpożarowe wyposażone są nie tylko w czujki i sygnalizatory informujące o pojawieniu się ognia, ale również tzw. systemy automatycznego gaszenia. Mają one ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa osób i mienia – pozwalają ugasić pożar jeszcze przed przyjazdem straży, która często pojawia się, gdy na ratunek jest już za późno. Dlatego warto zdecydować się na ich montaż, co pozwala zaoszczędzić nie tylko nerwy, ale również ograniczyć koszty pokrycia poniesionych strat.

Systemy te dzielą się na cztery rodzaje w zależności od tego, jaki środek gaśniczy został w nich zastosowany. Może nim być:

  • woda
  • mgła wodna
  • piana
  • gaz

Wybór środka gaśniczego uzależniony jest w dużej mierze od specyfiki i wyposażenia obiektu. Najczęściej wykorzystuje się instalacje z gaszeniem wodą, która pojawia się wyłącznie bezpośrednio nad miejscem pojawienia się ognia. Zabezpiecza to przed zniszczeniem pozostałe części budynku. Piana znajduje zastosowanie przede wszystkim w miejscach, gdzie przechowywane są produkty łatwopalne oraz syntetyczne. W serwerowniach, data center i innych obiektach, w których pojawiają się urządzenia elektryczne, stosuje się zazwyczaj gaszenie gazem, co pozwala uniknąć uszkodzeń spowodowanych działaniem wody.

Oferujemy Państwu profesjonalne wykonawstwo instalacji przeciwpożarowych, z uwzględnieniem indywidualnych uwarunkowań danego terenu. Kompleksowa obsługa obejmuje dobór systemu oraz jego montaż a także udzielenie użytkownikom wszelkich informacji na temat jego działania. Zapraszamy do skorzystania z usług firmy AL-TEL, a w przypadku dodatkowych pytań do kontaktu telefonicznego.